Jak poruszać się między miastami jeziora Como?

Jezioro Como to miejsce, które każdy powinien kiedyś zobaczyć, zwłaszcza jeżeli planuje pobyć w okolicznym Mediolanie, czy Bergamo. Wraz z nadbrzeżnymi miasteczkami, Como tworzy elegancką i krajobrazową oazę, tłumnie przyciągającą turystów z całego świata. Zapoznaj się z naszym krótkim przewodniku po jeziorze Como – co warto zobaczyć? Jak się tutaj poruszać? Gdzie są najważniejsze atrakcje?

Jezioro Como – mapa

Jezioro Como zlokalizowane jest w Lombardii, we włoskiej części Alp, na północy kraju. Stanowi ono zbiornik wodny zasilany przez dwie rzeki- Addę oraz Merę, ma ono 51 km długości oraz 4,5 km szerokości. Jego maksymalna głębokość wynosi 425 metrów, co czyni go jednym z głębszych jezior w całej Europie oraz najgłębszym ze wszystkich jezior alpejskich. Ponadto, stanowi on trzecie największe jezioro we Włoszech (pierwszym jest Lago di Garda, drugim zaś- Lago Maggiore).  

Zbiornik dzieli się na 3 części- Ramo di Colico, Ramo di Como oraz Lago di Lecco. Ponato, posiada on pojedynczą wyspę oraz charakterystyczny kształt litery “Y”. Woda w jeziorze zawiera wiele zanieczyszczeń, jednakże okolica zbiornika obfituje w liczną i zróżnicowaną roślinność.

Jezioro Como – co warto zobaczyć

Jezioro Como jest przede wszystkim pięknym elementem naturalnego krajobrazu. Bezkres błękitnego jeziora pięknie współgra z wysokimi i surowymi Alpami, przez co miejscowość od lat odwiedzana jest przez olbrzymie ilości turystów z całego świata. Okoliczne miejscowości upodobało sobie również mnóstwo gwiazd, które chętnie kupują w tym miejscu luksusowe posiadłości.  

Jezioro pozwala nam nie tylko na korzystanie z plaż, prestiżowych hoteli oraz parków. W niektórych porach roku, możliwe jest również uprawianie w tym rejonie kitesurfingu oraz windsurfingu.

Bellagio Como

Bellagio como to miejscowość stanowiąca najchętniej odwiedzany kurort turystyczny nad jeziorem Como. Jest to świetnie miejsce dla turystów liczących przede wszystkim na jakościowy odpoczynek oraz dobrą zabawę. Kurort zapewnia prestiżowe i luksusowe hotele, liczne sklepu, restauaracje, bary  oraz butiki. Umożliwia również łatwą komunikację z innymi nadbrzeżnymi miejscowościami opisywanego rejonu, dzięki czemu można spożytkować część czasu nie tylko na relaks, ale również na zwiedzanie okolicy. 

Co ciekawe, pierwsze zmianki o Bellagio Como datuje się już na I wiek p.n.e, kiedy to została założona tu pierwsza rzymska osada. Swój luksusowy charakter zyskała ona dopiero w XIX wieku i od tego czasu powstają tutaj najpiękniejsze wille oraz rezydencje.

Jezioro Como samochodem

Miejscowości nadbrzeżne nad jeziorem Como są warte zobaczenia i odwiedzenia. Przemieszczanie między nimi może odbywać się przy udziale samochodu jako środka lokomocji, należy jednak zaznaczyć, że kursujące po jeziorze promy oraz łodzie częściej mogą dowieźć nas do celu o wiele szybciej. W dodatku, w ten sposób unikniemy konieczności znalezienia miejsca parkingowego (co często graniczy z cudem) oraz nie utkniemy w męczących korkach.  

Oceń:
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz