Gdybym miała wybrać najpiękniejsze miejsce na ziemi, byłoby to jezioro Como

Wiele osób podróżujących do Mediolanu, decyduje się również na zobaczenie dwóch okolicznych atrakcji turystycznych, czyli miejscowości Bergamo oraz jeziora Como. Okolica wspomnianego jeziora uważana jest za jedną najpiękniejszych miejsc na świecie i choć długo można by się rozpisywać nad jej walorami, warto wspomnieć że do najchętniej oglądanych atrakcji należy Villa balbianello oraz Villa regia. Co jeszcze warto wiedzieć o powyżej wymienionych miejscach, zanim wyruszymy na południe w celu zobaczenia omawianej Wielkiej Trójki?

Bergamo – ciekawostki

Bergamo jest miastem położonym na terenie włoskiej Lombardii, w okolicy Alp oraz w prowincji o identycznej nazwie. Posiada ono około 120 tysięcy mieszkańców oraz obejmuje powierzchnię około 40 kilometrów kwadratowych. Historia Bergamo znajduje swoje początki już w XII wieku, kiedy to miejscowość została założona przez Celtów. Później utracili one miasto na rzecz Rzymian. W VI wieku naszej ery, Beramo stanowiło księstwo Longobardów, a kilka stuleci później, posiadało nawet własny rząd aż do okresu podbicie miasta przez ród Viscontich, a następnie Republikę Wenecką. W 1815 roku znajdowało się pod panowaniem Austrii, następnie Sardynii i w końcu- Włoch.  

Do najchętniej odwiedzanych zabytków obecnych w Bergamo zalicza się obronne mury, plac miejski, Bramę Świętego Jakuba, miejską wieżę, Bazylikę Santa Maria Maggiore oraz katedrę świętego Aleksandra. Warto zobaczyć również galerię sztuki, czyli Accademia Carrata. Samo miasto jest stosunkowo niewielkie i bardzo dobrze skomunikowane, dlatego do jego zwiedzania nie ma potrzeby wynajmowania samochodu. Jest ono również bogate w liczne punkty kulinarne, kafejki i bary, dlatego z pewnością wszystkie nasze zachcianki i potrzeby zostaną tutaj zaspokojone. Warto odwiedzić Bergamo przy okazji pobytu w Mediolanie, ponieważ jest to piękne miasto w bardzo bliskiej jego odległości.

Villa del balbianello

Villa del balbianello, obecna u podnóży Alp nad jeziorem Como, jest często spotykanym elementem pocztówek oraz zdjęć pochodzących ze wspomnianego rejonu. Kompleks obejmuje nie tylko willę, ale również pokaźny ogród. Willa została uwieczniona w wielu kultuwych dziełach, między innymi filmie “Gwiezdne wojny”, “Casino Royale”, oraz “Miesiąc nad jeziorem”. 

Co ciekawie, w XIII wieku we wspomnianym miejscu znajdował się klasztor, który pozostawił po sobie dwie charakterystyczne wieże. Warto również wiedzieć, że willa możliwa jest do wynajęcia przez osoby indywidualne, na przykład gdy pragniemy wziąć w tym miejscu  ślub lub umówić się na sesję fotograficzną.

Villa regia

Villa regia to kolejny przykład luksusowej rezydencji nad jeziorem Como, w otoczeniu pięknych Alp. Oznacza się ona ponadczasowym stylem, ciszą, romantycznym charakterem oraz wysokim stopniem prestiżu.  

Ta willa również jest możliwa do wynajęcia. Podczas jej pobytu możliwe jest korzystanie z basenu, strefy przeznaczonej do opalania się, grania w tenisa oraz inne gry zespołowe.

Oceń:
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz