O blogu i o mnie

Moje włoskie wakacje to miejsce, w którym chcę Wam opowiedzieć o „mojej” Italii. Trochę się tych podróży, przemyśleń, wspomnień i uwiecznionych fotografią chwil nazbierało.

Odwiedzamy ten kraj rodzinnie od ponad 20 lat, zawsze samodzielnie planując każdy szczegół podróży. Przez ten czas wiele się we Włoszech zmieniło. Pozostał jednak sentyment do tego kraju i chęć ciągłego poznawania nowych zakątków. I tak bez końca.

Przeczytałam kiedyś Wszak istnieje coś takiego, jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej (Ryszard Kapuściński, Podróże z Herodetem).

Moją nieuleczalną “chorobą” są Włochy. A jako że Jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można, korzystam z faktu, że na tę przypadłość leku nie wynaleziono.

Mam na imię Aneta. Zawód wykonywany – mało istotny. Hobbistycznie – dyplomowany projektant i dekorator wnętrz oraz home stager.

Jestem miłośniczką pięknych starych wnętrz, antyków i kolorów. Uwielbiam wszystko co włoskie: architekturę miast i miasteczek, toskańskie wnętrza, jedzenie, design, modę, Włochów i Włoszki, Fiata 500, nieskrępowany styl życia i pochwałę dolce vita.

Zapraszam do lektury, zostawienia swoich komentarzy, przemyśleń, uwag, a także przydatnych dla italofila informacji.

A jeśli potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu podróży do Włoch (trasa, noclegi, polecane restauracje, najpiękniejsze miejsca do zobaczenia) – zapraszam do kontaktu.

Znajdziesz mnie tu: