Czy warto spędzić 12 godzin w Gardalandii

Zawsze kiedy podróżujemy rodzinnie do Włoch staramy się zapewnić rozrywkę najmłodszemu członkowi rodziny. Mamy już taką tradycję, że raz w trakcie wyjazdu, odwiedzamy jakąś atrakcję typową dla dzieci. Gardalandia (Gardaland Resort) to jedna z nich. Byliśmy tam kilka razy. Za każdym razem bawiliśmy się przednio. Jakie atrakcje czekają w jedynym z najbardziej znanych parków rozrywki we Włoszech? Zapraszam do lektury.

Gardaland Resort (w jego skład wchodzi park rozrywki, akwarium, hotel oraz ogromny parking) znajduje się w miejscowości Castelnuovo del Garda (w prowincji Werona). Położony jest na południowy wschód od Jeziora Garda.

Nocleg w okolicy znajdziesz bez problemu. Jak widzisz na mapie, przy okazji można poznać Gardę (m.in. moje ulubione Malcesine), odwiedzić Weronę, a także skręcić do Wenecji.

Gardalandia
Gardalandia – mapa w zbliżeniu

Każdy, kto wybiera się zatem w te rejony z dziećmi powinien przeznaczyć minimum jeden dzień na fantastyczną rodzinną zabawę. Jest to bowiem park rozrywki dla każdego. Nieraz widziałam grupki młodzieży korzystające z atrakcji. Jak na park z prawdziwego zdarzenia przystało, są tam propozycje zarówno dla starszych, jak i młodszych odwiedzających.

Gardaland Park – wejście główne
Widok na Jezioro Garda z „Flying Island”
Widok na Jezioro Garda z „Flying Island”

Kilka informacji praktycznych

Godziny otwarcia:

Park Gardaland
 • w lipcu 2020 r. w zależności od dnia – od godziny 10:00 – maksymalnie do 19:00
 • w sierpniu 2020 r. – od niedzieli do piątku – od godziny 10:00 do 20:00, w soboty – od godziny 10:00 do 22:00

Szczegóły znajdziesz na tej stronie www Gardaland Park.

Akwarium Gardaland SEA LIFE

Od 13 sierpnia 2020 r. do 4 października 2020 r. – od godziny 14:00 do 18:00


Ceny biletów:

W czasie pandemii zaleca się rezerwację biletów, gdyż liczba wejść jest ograniczona. Wcześniej można było je bez problemu zakupić w kasie przed wejściem. Uprzedzam jednak, że kolejki są imponujące.

Bilety otwarte
 • bilet normalny (ważny od 13 czerwca 2010 r. do 8 listopada 2020 r.) 38 euro
 • bilet ulgowy (dzieci do 10 r.ż. oraz dorośli powyżej 60 r.ż.) 33 euro
Bilety na wyznaczony dzień
 • bilet normalny jednodniowy 35 euro
 • bilet ulgowy jednodniowy (dzieci do 10 r.ż. oraz dorośli powyżej 60 r.ż.) 30 euro
 • bilet normalny dwudniowy 45 euro
 • Bilet ulgowy dwudniowy (dzieci do 10 r.ż. oraz dorośli powyżej 60 r.ż.) 40 euro
Bilety wieczorne

Ważne od godziny 17:00 do 22:00, od 8 sierpnia do 13 września 2020 r. 20 euro

Po zakupieniu biletu i zabawie możesz w każdej chwili opuścić park i tego samego dnia do niego wrócić z ważnym biletem i przybitą pieczątką. 


Jak dojechać?

Samochodem

Dokładny adres: Via Derna, 4-37014 Castelnuovo del Garda (Werona).

AUTOSTRADA A4 MEDIOLAN-WENECJA

Jadąc z Mediolanu zjedź na Peschiera del Garda. Jeśli jedziesz z Wenecji zjedź na Sommacampagna lub Peschiera del Garda. Park znajduje się zaledwie kilka kilometrów od zjazdu z autostrady.

AUTOSTRADA A22 BRENNERO

Jadąc z Modeny zjedź na skrzyżowaniu z autostradą A4 w kierunku Mediolanu i zjedź na Sommacampagna lub Peschiera del Garda.  Jeśli jedziesz z północy, z Brenner zjeżdżasz na Affi i jedziesz dalej drogą dwujezdniową („SS”) w kierunku Peschiera del Garda.

Pociągiem

Gardaland Park znajduje się 2 km od stacji kolejowej Peschiera del Garda (linia Trenord Mediolan-Brescia-Werona lub Trenitalia Mediolan-Wenecja).

Bezpłatny autobus kursuje do i z dworca kolejowego Peschiera del Garda i z parku co 30 minut.
Pierwszy autobus: 30 minut przed otwarciem Parku; ostatni autobus: 30 minut po zamknięciu.

Samolotem

Najbliższe lotniska to: Lotnisko Valerio Catullo, Verona Villafranca i lotnisko Gabriele D’Annunzio w Montichiari (Brescia) – znajdują się zaledwie kilka kilometrów od Gardaland Park.


Kiedy jechać?

My odwiedziliśmy kilkakrotnie Gardaland w sierpniu. Oczywiście w miesiącach wakacyjnych jest bardzo dużo ludzi. Najlepiej zatem wybrać się tam w maju-czerwcu albo we wrześniu.

Największe atrakcje

Atrakcji znajdziesz w Gardalandii całe mnóstwo. Osobiście radzę rozpocząć zabawę jak najwcześniej, czyli już o 10:00 rano. Park zapełnia się ludźmi przez cały dzień, więc nie ma mowy o tym, żeby o jakiejś porze było tam mniej tłoczno. Najlepiej od razu skierować kroki do najbardziej oddalonych od wejścia atrakcji – przez pierwszą godzinę jest tam największy luz. Wszyscy zaczynają zabawę od tych położnych tuż przy wejściu.

Ceny biletów nie są najniższe, jednak płacisz za wejście do parku. Oznacza to, że wszystkie atrakcje są wliczone w cenę biletu i możesz korzystać z nich do woli, tyle razy ile chcesz. Uwaga! Po przejechaniu się np. kolejką górską musisz stanąć ponownie do kolejki oczekujących. Czasami stoi się w niej nawet 40-50 minut. Można oczywiście zrezygnować, przejść do następnej atrakcji, a wrócić kiedy kolejka będzie mniejsza.

W przypadku podróży z dziećmi musisz mieć na uwadze, że nie atrakcje są dla nich dostępne. Istotny jest przy tym wiek dziecka, ale także jego wzrost. W większości atrakcji dla dzieci, granicę wyznacza wzrost 110-120 cm. Dzieci powyżej 140 cm mogą (jeśli się nie boją) korzystać z nieco bardziej ekstremalnych urządzeń. Przy wejściu do poszczególnych zjeżdżalni znajdziesz wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie oraz miarki.

Trzeba też wspomnieć, że wzrost i wiek dzieci jest skrupulatnie sprawdzany. Jeśli pracownik parku będzie miał wątpliwości, może zmierzyć dziecko. Gdy nie okaże się, że nie jest wystarczająco wysokie, nie skorzysta z atrakcji.

Do największych atrakcji parku należą:

 • Blue Tornado
 • Flying Island
 • Colorado Boat
 • Fuga da Atlantide
 • Oblivion – The Black Hole
 • Raptor
 • Jungle Rapids

W parku są także mniej ekstremalne atrakcje oraz kina.

Oczywiście w Gardalandii znajdziesz bogatą ofertę restauracyjną. Znajdziesz tam restauracje, bary, kioski i osobne stoiska np. z mrożonymi napojami czy lodami. Za jedzenie musisz dodatkowo zapłacić. Oczywiście do parku można zabrać własne jedzenie i picie. Polecam szczególnie zaopatrzyć się w wodę. Znaczna część Gardalandii jest nieosłonięta od słońca, więc o przegrzanie nie trudno. A przy tym zapomnij, że wyjdziesz stamtąd po 3 godzinach!

Dodatkowo płatne są także stoiska zręcznościowe, gdzie można wygrać np. maskotki.

Ponieważ w parku jest dużo atrakcji wodnych, polecam zabrać ze sobą cienki płaszcz przeciwdeszczowy oraz nieprzemakalny plecak, w którym schowasz dokumenty lub aparat fotograficzny.

Wszystkie atrakcje znajdziesz na poniższej mapce. Zwróć uwagę, że są one podzielone, w zależności od stopnia trudności. Na mapie rozróżniono je za pomocą kolorów.

Mapka parku Gardaland z podziałem na atrakcje

Atrakcje podzielono na 3 grupy:

 • Fantasy – są to atrakcje dla najmłodszych takie jak: karuzele, kolejki, mały rollercoaster, samoloty, wodny plac zabaw i kino 4D,
 • Adventure – dla nieco starszych i wyższych dzieci – atrakcje wodne, spływ pontonami, nieco bardziej ekstremalne rollercoastery,
 • Adrenaline – atrakcje dla ludzi o zdecydowanie silnych nerwach – dla młodzieży i dorosłych

Pozostawiam Cię z kilkoma zdjęciami. Pozostaje mi życzyć wspaniałej, szalonej zabawy!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *